Amazon Echo

Amazon Echo

147
0
PAYLAŞ

amazon-echoAmazon’un, kimsenin beklemediği bir anda ortaya çıkan cihazı Echo, internette harikalar yaratıyor!

Online alışveriş devi Amazon, yeni bir cihaz daha tanıtarak herkesi şaşırttı. Echo isimli cihaz, siyah küçük bir silindir şeklinde. Fonksiyonu ise çok ilginç… Kullanıcısının sesli komutlarına cevap veren cihaz, kendisine sorulan soruların cevaplarını internette arıyor, buluyor ve kullanıcıya aktarıyor. Örneğin, bir kelimenin nasıl hecelendiğini soruyorsunuz, size cevabı bulup aktarıyor. Hava durumunu soruyorsunuz, cevap hazır… Beklediğiniz dizinin yeni bölümünün yayınlanıp yayınlanmadığını soruyorsunuz, anında öğreniyorsunuz. Dolayısıyla, Echo aslında bir “sesli arama motoru” olarak tanımlanabilir.

Echo’nun bir diğer görevi de, müzik çalmak. Kullanıcının istediği şarkıları netten bulup çalan cihaz, özellikle bu yeteneği sayesinde büyük ilgi görebilir.

Fiyatı 200 dolar olarak açıklanan cihazın büyük bir devrim mi olacağını, yoksa Amazon’un telefonu gibi, hiç satmayan ölü bir cihaz mı olacağını yakında göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia Z3 Compact başlıklı makalemizde sony xperia z3, sony xperia z3 compact ve sony z3 fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?