Banyo Halılarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Banyo Halılarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

91
0
PAYLAŞ

banyo halısıTüm halı türlerinde olduğu gibi banyo halılarında da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar halının kullanılacağı yere ve amaca göre farklılık göstermektedir. Örneğin salon halılarının büyük ve kullanışlı olması gerekir. Çocuk halısı denilince akla yumuşak ve dokusu sağlam halılar gelmektedir.

Çocuğun sağlığını tehdit etmeyecek ve kalitesi bakımından da kendinize huzur verecek ürünler olması gerekir. Konu banyo halısı olunca ise kesinlikle banyoya uygun küçük boyutta halılar olması gerekir. Çok fazla tüylü halılar genellikle banyolarda kullanılmaz. Küçük boyut seçilmeli ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Çünkü banyo ortamı mikrobun en çok saklanabileceği ve üreyebileceği ortamlardan biridir.

Banyo Halısı

Bunun için kaliteli bir ürün ile desteklenmeli ve mikrop ortamından kurtulmak için bütün önlemlerin alınması gerekir. Özellikle halı yüzeyinde bir yabancı madde teması ile ilgili bir durum olduğu zaman anında müdahale gerekir. Yani bir şey döküldüğünde hemen temizlenmesi gerekir. Böylelikle mikrop oluşabilecek yüzeyler önlenmiş olur ve kaliteli ve temiz bir banyoya sahip olunması sağlanır.

Bir önceki yazımız olan Başarılı Olmak İçin Sabah Yapmanız Gereken 9 Alışkanlık başlıklı makalemizde erken kalkmak, meditasyon ve önemli projeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?