Cola Turka Memlekete Özel, Memleket Gibi Güzel Kampanya

Cola Turka Memlekete Özel, Memleket Gibi Güzel Kampanya

1560
0
PAYLAŞ

cola-turka-memlekete-ozel-memleket-gibi-guzelCola Turka “memleketim” temasını sahiplenerek Türkiye’nin çeşitli illerine yönelik özel bir çalışmaya imza attı. Proje kapsamında ilk etapta Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmara, Kayseri, Konya, Mersin, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon olmak üzere 16 il seçildi.

2.5 litrelik Cola Turka’larla verilecek olan memleket temalı bardakların üzerinde ve tüm ambalajlarda o şehrin kültürü, önemli tarihi yerleri, yemeklerine dair değerlerden oluşan meşhur sembol ve bilgiler yer alacak.

Semboller Adana’da şiş kebap, Ankara’da Atakule, Antalya’da portakal, Bursa’da Karagöz-Hacivat, Diyarbakır’da karpuz, Gaziantep’te Zeugma, İstanbul’da şehrin silueti, İzmir’de Saat Kulesi, Kahramanmaraş’ta dondurma, Kayseri’de Erciyes Dağı, Konya’da Mevlana, Mersin’de Kız Kalesi, Sakarya’da balkabağı, Sivas’ta Çifte Minareli Medrese, Şanlıurfa’da Harran Harabeleri, Trabzon’da ise horon olarak seçildi.

Cola Turka’nın 2003 yılında pazara girdiğini hatırlatan Yıldız Holding İçecek Grubu Pazarlama Direktörü Ceyda Selahi geçtiğimiz 11 yıllık süre zarfında Cola Turka’nın kendi tüketici kitlesini oluşturduğunu söyledi.

Selahi sözlerini şöyle sürdürdü: “Memlekete özel, memleket gibi güzel” kampanyasını büyük bir keyifle hazırladık. Memleket konsepti, piyasaya girdiği ilk günden beri Türkiye’ye has özelliklerin güzelliğini hatırlatan marka olarak bize çok uygundu. Cola Turka olarak tüketicilerimizin görüşlerine çok önem veriyoruz. Kendimizi tüketicilerimize göre geliştirmek amacıyla hem markamıza hem de ürünlerimize yönelik düzenli araştırmalar gerçekleştiriyoruz. Aldığımız bu geri dönüşler ile stratejilerimizi şekillendiriyoruz. Araştırmalarımızda öne çıkan en değerli sonuçlardan biri ise tat testlerinde tüketicilerimizden tam not alıyor olmamız. Bizim için en önemli nokta bu pazarda akılcı rekabet yaratarak pazarın büyümesine katkıda bulunmak”.

Bir önceki yazımız olan Emekli Maaşını TEB’e Taşıyana 350 TL Hediye başlıklı makalemizde emekli maaşı ve teb hakkında bilgiler verilmektedir.

cola turka

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?