Daha Çok Kadınlar Pokemon GO Oynuyor

Daha Çok Kadınlar Pokemon GO Oynuyor

11
0
PAYLAŞ

pokemon go players

Pokemon GO çılgınlığı ilk başladığı günden bu zamana çığ gibi büyümeye devam ediyor. Oyuncuların şikayetlerine göre hamleler yaparak güncellemeler ile sorunu çözen Niantic, Pokemon GO’nun gündemden düşmemesinde büyük rol üstleniyor. Genç erkeklerin ilgi odağında olduğu düşünülen Pokemon GO için bugün ezber bozan veriler açıklandı.

Araştırma sonuçlarına göre; Pokemon GO’yu %63 oranında kadın ve %37 oranında erkek oyuncular tercih ediyor. Pokemon GO’nun yaş konusundaki verileri de bir hayli ilginç.

13-17 yaş aralığı %22, 18-29 yaş aralığı %46, 30-50 yaş aralığı %25 ve 50 yaş ve üstü %6 oranında Pokemon GO çılgınlığına kendini kaptırmış durumda.

18-29 yaş aralığının yüzdelik diliminin fazla olmasının en büyük nedeni; bu yaş aralığındakilerin Pokemon çizgi dizisi ile büyümelerinden kaynaklanıyor. 30-50 yaşın da 13-17 yaştan fazla olmasının sebebi de yine Pokemon’un gençlik dönemlerine denk gelmesi.

Gelir verileri konusunda ise; %34.6’lık kesim 100k ve üzeri, %45.8’lik kesim 50K ve altı ve %19.6’lık bir kesim de 50 ile 100K arasında Pokemon GO’ya harcama yaptığı ortaya çıkıyor.

Tüm verilerin mantıklı bir açıklaması olsa da, Pokemon GO’nun kadınlar tarafından neden daha çok tercih edildiğini kestirmek çok güç.

Bir önceki yazımız olan Amplify Kurulum ve Kullanımı başlıklı makalemizde amplify, amplify android ve amplify kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?