En Ucuz Uçak Bileti 20 Hafta Önce Alınıyor

En Ucuz Uçak Bileti 20 Hafta Önce Alınıyor

16
0
PAYLAŞ

en ucuz uçak bileti

En ucuz uçak bileti nasıl alınır diye soranlara cevabını da en kolay yolunu söylüyoruz.

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, en uygun uçak bileti için en doğru rezervasyon zamanlarını ortaya koymak üzere “Rezervasyon İçin En Uygun Zamanlar” raporunu hazırladı. Milyonlarca uçuşun titizlikle analiz edildiği raporuyla Skyscanner, seyahat severlere uçak biletlerinin en uygun olduğu zamanları yakalama fırsatı sunuyor.

Seyahat severlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner, bilet almadan birkaç ay önce araştırmaya başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük önem taşıdığını belirtiyor. Türkiye genelinde uçuş tarihini önceden planlayan seyahat severler, Skyscanner’ın ‘fiyat alarmı’ özelliği sayesinde takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliğinden anında haberdar olup uygun fiyata seyahat edebiliyor. Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök; ‘Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporumuzla seyahat severlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye’deki seyahat severler, seyahatten ortalama 6-8 hafta önce rezervasyon yapıyor, ancak raporumuzda da belirttiğimiz gibi seyahat severler seyahatten ortalama 20 hafta önce rezervasyon yaparak yaklaşık %14 tasarruf edebiliyorlar. Türk seyahat severler ‘son dakikacılık’ özelliklerini hala devam ettirseler de, genç popülasyon ve teknolojinin hayatımıza girmesiyle, bu özelliğin de değiştiğini söyleyebiliriz.’

Rezervasyon için Şubat en uygun ay

Türkiye genelinde uçak biletini 20 hafta öncesinden alarak ortalama %14 tasarruf etmek mümkün. Ayrıca seyahatseverler Ocak, Şubat, Kasım ve Aralık aylarındaki rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uçak biletlerini alırken % 16 daha az ödeyebilir.

Kış aylarında seyahat etmeyi tercih edenler için ise Şubat, en uygun ay. Bu ayda, seyahat severler yaklaşık %16 tasarruf edebilir. Ayrıca ‘Rezervasyon İçin En Uygun Zaman’ raporuna göre, Şubat ayından sonra en uygun aylar sırasıyla; Ocak, Kasım ve Aralık. Seyahat etmek için en popüler olan yaz sezonunda Ağustos, Temmuz, Eylül ve Ekim aylarında uçak fiyatlarının daha yüksek olması sebebiyle yaz tatili için Haziran ayını değerlendirmek seyahat severlerin tasarruf etmesini sağlıyor.

Seyahat planlarını önceden yapmayı tercih eden seyahat severler için düşük maliyetli hava yolları daha uygun fiyatlar sunabilir. Düşük maliyetli hava yollarında biletler seyahat tarihinden 20 hafta önce alındığında yaklaşık % 19 tasarruf edilebilirken, THY ya da Lufthansa gibi tarifeli hava yollarında en uygun fiyatlı biletler yaklaşık 12 hafta öncesinde bulunabiliyor.

Yurtdışı seyahatlerinde biletlerinizi 4 ay önceden rezervasyon yaptırın

Skyscanner’ın Rezervasyon İçin En Uygun Zamanlar raporuna göre, özellikle yurtdışı planlarını 4 ay öncesinden planlamak tasarruf etmeyi sağlıyor. Türkiye’den Rusya’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya uçuşlarda en uygun fiyatlar için seyahat tarihinden 20 hafta önce rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Ayrıca Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve Hollanda gibi ülkelere uçuştan 16 ile 19 hafta arasında rezervasyon yapmak, yüzde 20 üzerinde tasarruf ettirebiliyor. İspanya’ya ise; Ocak ayında seyahat ederek yüzde 24 tasarruf sağlamak mümkün. En uygun aya karar veren seyahat severler, daha da fazla tasarruf için Skyscanner’ın tüm ay özelliğini kullanarak, o ay içerisindeki en ucuz uçak biletini kolayca görüntüleyebilir.

En uygun fiyatları ‘fiyat alarmı’ ile takip edin

Seyahat severlerin hayatını kolaylaştıran Skyscanner, bilet almadan birkaç ay önce araştırmaya başlamak ve değişen uçak bileti fiyatlarından haberdar olmanın büyük önem taşıdığını belirtiyor. Skyscanner’ın ‘fiyat alarmı’ özelliği sayesinde seyahat severler takip ettikleri uçak biletinin fiyat değişikliğinden anında haberdar olup uygun fiyata seyahat edebiliyor. Kullanıcılar seyahat etmek istedikleri destinasyonu ve tarihi kaydederek, Skyscanner üzerinden fiyat alarmı kurabiliyor ve bilet fiyatı düştüğünde e-posta veya mobil uygulama yoluyla anında haberdar olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Domain Uzantısı İstanbul başlıklı makalemizde ist uzantılı alan adı almak, ist uzantılı domain ve ist uzantılı site hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?