Facebook Kullanım İstatistiklerini Açıkladı

Facebook Kullanım İstatistiklerini Açıkladı

15
0
PAYLAŞ

facebook

Facebook, mobilin gücünü bir kez daha gözler önüne seren ve Türkiye’de Facebook kullanan insanların büyük çoğunluğunun bunu mobil cihazlar üzerinden yaptığını ortaya koyan güncel kullanıcı sayılarını açıkladı. Son verilere göre 2015’in 3’üncü çeyreği itibariyle Türkiye’de her ay 34 milyonun üzerinde ve her gün 23 milyondan fazla insan Facebook’u mobil cihazları üzerinden ziyaret ediyor.

Facebook’un Türkiye’deki popülerliğinin altını çizen ve ülkemizdeki kullanıcılar tarafından oluşturulan orijinal ve yaratıcı içeriklerin günden güne arttığını belirten Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş ve Facebook ekibi, yerel ve uluslararası markaları ‘Video Unplugged’ başlıklı bir etkinlikte ağırladı. Matraş, “Mobil, Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının birincil tercihi olarak büyümeye devam ediyor ve mobilin bu önlenemez yükselişini, görsel iletişime kayış trendi izliyor. Gündelik yaşantımızda koşuşturma içerisindeyken bile “an”ları paylaşabilmek ve bunu yaratıcı bir biçimde yapabilmek, online bağlantılara ve sohbetlere ilham veriyor. Türkiye’deki insanlar ve pazarlamacılar yeni trendleri ve içerik formatlarını hızlı bir şekilde benimseyerek Facebook’u yeni şeyler keşfetmek için kullanıyor ve video da onlara, yepyeni bir iletişim ve bağlantı dünyasının kapılarını aralıyor. Türkiye’deki içerik oluşturucuların, girişimcilerin ve yerleşik markaların çoğunluğunun yaratıcı hikâyeleri özellikle video üzerinden anlatmak için Facebook’u tercih ettiklerini ve bu sayede dünyanın geri kalanına da örnek olduklarını görmek gerçekten çok ilham verici” dedi.

Küresel Facebook Kullanım İstatistikleri

Facebook’u kullanan insanların sayısı özellikle mobilde giderek artıyor:

Dünya genelinde her ay 1,55 milyar insan Facebook’u kullanıyor; Facebook’u her gün kullananların sayısı ise 1 milyarın üzerindedir.

Android cihazlar üzerinden 1 milyar kişi olmak üzere Facebook’a mobil cihazları üzerinden giren insanların sayısı 1,39 milyardan fazladır.

Dünyada 50 milyon insan, düşük bant genişliğine sahip kullanıcılara özel tasarlanan Facebook Lite’ı kullanıyor.

Facebook’ta günde 8 milyardan fazla video görüntüleniyor. 500 milyonun üzerinde insan her gün Facebook’ta video izliyor.

Türkiye’de Facebook Kullanım İstatistikleri

Türkiye’de Facebook’u her gün 27 milyonun üzerinde insan ziyaret ediyor. Türkiye’de hemen hemen her 2 insandan 1’i Facebook’ta dolaşıyor.

Her ay 34 milyondan fazla insan Facebook’u mobil cihazlar üzerinden ziyaret ediyor. Facebook’u mobil cihazlardan her gün ziyaret edenlerin sayısı ise 24 milyonun üzerinde görünüyor.

E-marketer’a göre Türkiye’de interneti olan insanların sayısı 44,7 milyonun üzerinde. Bu, Türkiye’de interneti olan insanların %88’inden fazlasının Facebook’ta olduğu anlamına geliyor.

Bir önceki yazımız olan Turkcell 4.5G'de 1200 Mbps hıza ulaştı başlıklı makalemizde 4.5g hız rekoru, 4.5g turkcell ve turkcell 4.5g hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?