Facebook ve Twitter’a erişim engeli geldi

Facebook ve Twitter’a erişim engeli geldi

4
0
PAYLAŞ

facebook

Popüler sosyal ağlar arasında yer alan Twitter’a erişim yasağı geldi. Siteye erişim ancak VPN ya da Tor gibi tarayıcılar üzerinden yapılabiliyor.

Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırıların ardından Twitter’a erişim yasağı geldi. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da Türkiye genelinde birçok kullanıcı Twitter’a giremiyor. Sosyal ağa girmenin tek yolu ise VPN servisleri ya da Tor gibi güvenli tarayıcılar kullanmaktan geçiyor.

Zaman zaman çeşitli sebeplerden dolayı Türkiye’de erişim engellerine maruz kalan Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar özellikle toplumsal olaylardan sonrasında sıklıkla kapatılıyorlar. Site engellemelerinden sorumlu olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı TİB’in ilgili sayfasında Twitter yasağı ile ilgili bir bilgi yer almıyor.

Twitter’ın yanı sıra Facebook’ta da erişim sıkıntısı yaşanıyor. Sosyal ağ çok zor açılırken birçok kullanıcı erişim sağlayamıyor.

Bir önceki yazımız olan Pronet Plus ile Saatten Evi Kontrol Dönemi Başladı başlıklı makalemizde apple watch ve pronet plus hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?