Firefox 64-Bit Açıklandı

Firefox 64-Bit Açıklandı

247
0
PAYLAŞ

mozilla-firefoxMozilla, web tarayıcısının 64-bit sürümünü yayınlamaya nihayetinde karar verdi. Ancak biraz sabretmeniz gerekecek, zira bu Mart 2015’te yayınlanacak 37. sürümde gerçekleşecek.

64-bit işletim sistemlerinin pazar hissesinin yüksek olmasının yanında Chrome ve Internet Explorer’ın 64-bit sürümlerinin sunulması, Mozilla’yı da benzer bir sürüm sunmaya yöneltmiş görünüyor. Firmanın bu kararındaki bir başka enteresan neden ise Microsoft’un Windows 10 ile beraber 32-bit mimariyi geride bırakabilecek olması. Böyle bir vaziyette Firefox, bir anda rakiplerinin gerisinde kalabilirdi.

Chrome ve Internet Explorer’ın hemen peşinden en popüler üçüncü web tarayıcısı olan Firefox, Google’ın web tarayıcısına kullanıcı kaptırmaya devam ediyor. 64-bit Firefox’un elden giden bu pazar hisselerini geri getirmeyi muvaffak olup muvaffak olmayacağı ise merak konusu. Sizce 64-bit sürüm, Firefox’un gerileyişini durdurabilir mi?

Bir önceki yazımız olan Yandex.Browser Canlı Maç Skoru Takip Edebilirsiniz! başlıklı makalemizde canlı maç skorları, canlı maç sonuçları ve yandex browser hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?