Google Duo

Google Duo

14
0
Google Duo
Ortalama: 5
PAYLAŞ

google duo

Google’ın yeni görüntülü arama uygulaması Google Duo neler sunuyor? Google Duo ne zaman yayınlanacak?

Google kısa müddet önce başlayan Google I/O Geliştiriciler Konferansı’nda yeni bir görüntülü arama uygulaması duyurdu. Google Duo olarak isimlendirilen uygulama muhtemelen şimdiye kadar gördüğümüz en kolay ve en hızlı video müzakere uygulaması.

Google’ın sadece mobil aletler için geliştirdiği Google Duo, telefon numarasının tanımlanmasının hemen peşinden aktif vaziyete geçiyor. Uygulama Android’in yanı sıra iOS işletim sistemiyle de uyumlu.

Rastgele bir Android kullanıcısı, iOS işletim sistemini kullanan bir arkadaşını Google Duo aracılığıyla görüntülü arayabilecek.

Google Duo

Google Duo düşük ağ irtibatında dahi yüksek çözünürlükte görüntülü aramalar gerçekleştirebiliyor. Uygulama ayrı olarak mobil ağ ve Wi-Fi arasında geçiş yapılırken çalışmasını sürdürüyor.

Google Duo indirmek için tıklayın.

Google mühendisleri uygulamanın en hızlı biçimde çalışmasını sağlamak için WebRTC teknolojisinden istifade ederken; Google Duo ile yapılan müzakereler uçtan uca şifreleniyor.

Google Duo uygulamasının belki de en eğlenceli tarafı aramaya cevap verme hatıra diyebiliriz. Çünkü arama daha cevaplanmadan, aramayı gerçekleştiren kişiye ait anlar ekranda belirmeye başlıyor. Google bu özelliği Knock Knock olarak isimlendiriyor.

Google’ın görüntülü arama uygulaması Duo’da kameralar arasında geçiş yapmak da olası. Son olarak Google Duo’nın kısa müddet içerisinde Android ve iOS platformlarında bulunması bekleniyor.

Google Duo uygulamasına ait yayınlanan tanıtım videosuna alt bölümden göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Teknoloji Şehri Seçildi başlıklı makalemizde huawei, istanbul ve teknoloji kenti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?