Google Play’de Minimum Uygulama Fiyatı 0,59 TL!

Google Play’de Minimum Uygulama Fiyatı 0,59 TL!

7
0
PAYLAŞ

android türk lirası

Google Play’de artık alıştığınız fiyatlardan çok daha ucuzlarını göreceksiniz.

Google Play’in ücretli uygulamalar için getirdiği minimum 99 sent ücret sınırı, çoğu ülke için pahalıydı. Bunun farkında olan Google, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 17 ülke için minimum fiyatı düşürdü.

Minimum fiyatta yapılan değişiklikler, ülkeden ülkeye değişiyor. Örneğin en yüksek indirimi alan ülkeler arasındaki Türkiye’de 2 TL’lik minimum fiyat, bundan böyle 59 kuruş olacak. Bizimle beraber yüksek indirim alan diğer ülke olan Ukrayna’da minimum uygulama ücreti, 0,33 dolardan (8 UAH) 0,21 dolara (5 UAH) düşürüldü.

Tüm ülkeler arasında en az fiyat indirimi alan ülke ise minimum uygulama fiyatını yaklaşık 45 sente indiren Polonya oldu.

Uygulama geliştiricisi iseniz ve uygulamanızı daha uygun fiyatla satmak istiyorsanız, bu seçeneği Google Play’in Developer Console’u altında “Pricing & Distribution” veya “In-app Products” bölümlerinde bulabileceksiniz. Yapılan indirimlerin tam listesine Google’ın blog gönderisinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BiP'te Sesli ve Görüntülü Arama Dönemi başlıklı makalemizde bip, turkcell ve turkcell bip hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?