iPhone 6S İşlemcisi Samsung Tarafından Üretilecek

iPhone 6S İşlemcisi Samsung Tarafından Üretilecek

111
0
PAYLAŞ

iphone-6siPhone 6S veya iPhone 7’nin işlemcisi, yeni dedikodulara göre Samsung tarafından üretilebilir. ETNews’un raporlarına göre Samsung, Apple’ın yeni cihazları için üreteceği işlemcilerde 14 nanometrelik FinFET teknolojisini kullanacak.

Bu teknolojinin kullanılacak olması, A9 işlemcisinin iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’taki A8’den yüzde 15 daha küçük olacağı anlamını taşıyor. Boyuttaki bu küçülmenin Apple’a daha büyük bir pil veya sürpriz yeni teknolojiler kullanma şansı tanıyacağı söyleniyor. Yeni çip iddiaya göre sadece daha küçük olmakla kalmıyor ve A8’e göre yüzde 20 daha çok işlem gücü sunuyor, yüzde 35 daha az güç tüketiyor.

Tüm bu bilgiler doğruysa yeni nesil iPhone hem daha hızlı, hem de daha iyi bir pil ömrüne sahip olacak demektir. Apple’ın telefonlarıyla ilgilenmiyorsanız sorun yok, çünkü dedikodulara göre yeni teknoloji diğer akıllı telefon ve tabletlerde de kullanılacak.

Bir önceki yazımız olan Youtube'a çevrimdışı video izleme desteği geldi başlıklı makalemizde youtube çevrimdışı, youtube çevrimdışı izleme ve youtube çevrimdışı video izleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?