iPhone 6s Plus Telefonlarda Reset Sorunu

iPhone 6s Plus Telefonlarda Reset Sorunu

17
0
PAYLAŞ

iphone-6c-6s-plus

Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı ve 12 ülkede satışa sunduğu yeni modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. İddia edildiğine göre iPhone 6S modellerinde reset sorunu yaşanıyor.

Forumlarda ve sosyal medyada ortaya çıkan iddialara göre, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus sebepsiz yere kendi kendini resetliyor. Bu sorun ayrıca cihazların normal şekilde açılmasını engelliyor. Yani telefonları ‘hard reset’ (Home düğmesi ve güç düğmesini telefon açılana kadar basılı tutarak) işlemini gerçekleştirmeden açmak mümkün olmuyor.

Söz konusu sorunun(eğer doğruysa) donanımsal değilde yazılımsal olduğunu söylemek mümkün. iOS 9.0.1 ve iOS 9.0.2 güncellemelerinin yayınlanmış olması daha önceki bazı sorunları çözmüş olabilir. Ancak işletim sisteminin tam optimize edilememiş olmasından kaynaklanan buglar bu sorunlara sebep olabilir.

Öte yandan ortalıkta dolaşan bu iddialar hakkında Apple, henüz herhangi bir açıklama yapmış değil.

Bir önceki yazımız olan Netis’ten 4G Destekli Yeni Yönlendirici başlıklı makalemizde netis, netis 3g yönlendirici ve netis 4g yönlendirici hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?