İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve İnternet Dolum

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve İnternet Dolum

39731
13
İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve İnternet Dolum
Ortalama: 4.57
PAYLAŞ

izmirim kart

Türkiye’nin en gelişmiş şehri İzmir’de kullanılan İzmirim Kart bakiye sorgulama ve internet üzerinden dolum hizmeti veriyor.

İzmir’de daha önce kentkart olarak anılan ve 2015 yılından itibaren ihaleyi kazanan Cardtek firması tarafından yeni teknolojiyle izmirlilerin kullanımına sunulan İzmirim Kart ile kullanım alanı çok daha fazla genişliyor. Kullanılmaya başlandığı tarihten itibaren kartların yeni sisteme aktivasyonu ve dolumların sağlıklı olarak çalışmaya başlamasıyla beraber başlayacak olan izmirim kart internet üzerinden dolum hizmeti kullanılmaya başladığında duyurusu yapılacaktır. Bilgisayar ve cep telefonu üzerinden kredi kartı ile dolum yapılabilmesine olanak sağlanacağı açıklanan sistemde kredi kartı ile entegrasyonuda sağlandıktan sonra izmirim kartınızda bakiyeniz belli bir tutar altına düştüğünde otomatik olarak bakiyenize yükleme yapılabilecek. Böylelikle izmirim kart dolum merkezi aramanıza gerek kalmıyor. İzmirim kart hizmetinde de belirttiğimiz üzere 2015 yılı itibariyle hizmetler verilmeye başlanmış ve geliştirilmeye açıktır.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

Eshot Yaklaşan Otobüs Takibi

İzmirim Kart İnternet Dolum

İzmirim Kart Cep Uygulaması

İzmirim Kart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İzmirim Kart Nedir?

İzmirim Kart, eskiden kentkart olarakta bilinen İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından online ücret toplama sisteminin yeniliklerin daha çok sunulabileceği geliştirilmiş kart sistemidir.

Elimdeki Kentkart’ı Kullanmaya Devam Edebilir miyim?

Elinizde bulunan kentkart’ınızı yeni İzmirim Kart’a entegresi yapılabilmektedir ve yeniden İzmirim Kart almanız gerek yoktur. Kartın üzerinden Alias No olarak belirtilen seri numarasının sisteme tanıtılması ile elinizdeki kartı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İzmirim Kart ile 90 Dakika Ücretsiz Biniş Devam Edecek mi?

İzmirim kart’ın İzmirli vatandaşlara herhangi bir kısıtlama getirmemektedir. Yani, mevcut sistem ne şekildeyse o şekilde kullanılmaya devam edilecektir. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ücretler dahilinde 90 dakika içerisinde 2. ve diğer binişler ücretsiz olmaya devam edecektir.

izmirim kart bakiye sorgulama

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Ne Zaman Başlayacak?

Yeni sistem devreğe girmesinden dolayı artık internet üzerinden bakiye sorgulama sistemi devreye girmiştir.

İzmirim Kart İnternetten Dolum Yapılabilecek mi?

İzmirim kart bakiye sorgulama sistemi devreye girdikten kısa bir süre sonra internet üzerinden dolum hizmetide devreye girecektir.

Bitmeyen İzmirim Kart Olacak mı?

Bitmeyen izmirim kart çalışmaları yakında başlıyor olacak ve kesintisiz bir ulaşım hizmeti almaya başlayabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Kimlik Kartı Başvurusu, Özellikleri ve Tüm Detayları başlıklı makalemizde kayıp kimlik ücreti, yeni doğan kimlik ve yeni kimlik başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

izmir kart bakiye sorgulama, izmirim kart bakiye, İZMİRİM KART BAKİYE SORGULAMA, izmirim kart, izmir kart sorgulama, izmir kart bakiye, eshot izmirim kart sorgulama, izmirim, izmirim kart dolum

Yorumlar

13 YORUMLAR

 1. ben bayiyim cihazım arızalandı. telefonları calmıyor bile. ilk kurulumda irtibat için cep telefonu bıraktılar calıyor calıyor acan yok. ben mağdurum vatandaş mağdur :@

 2. Merhabalar. Kartımda 14 TL bakiye olmasına rağmen bakiyeniz yetersiz diyor. Kartımda güncelleme yaptım. Bunun icin ne yapmam gerekiyor

 3. kartıma 20 tl yükleme yaptım 1 saat içinde 3 kez biniş yaptım her bindiğimde bakiye kesti kartımı da güncellemede yaptırmıştım sebebi nedir?

 4. Burada anlatılan hizmetler bir ilk miş gibi anlatılıyor ama hepsi Kentkart firması tarafından zaten kusursuz bir şekilde sağlanıyordu. Konuyu Eshot ve Büyükşehire de yazdım, ilginç olan yetkililerin daha önce verilen o hizmetlerden bihaber oluşu.
  Kentkart resmi uygulaması ve web sitesi üzerinden kredi kartı ile dolum, otobüs saatleri, durağa yaklaşmakta olan otobüsler ve güzergahta olan otobüslerin nerede oldukları gibi burada daha sayamadığım pek çok hizmet vermekteydi resmi olarak kentkart firması. İlk defa gittiğim bir yer olduğunda ineceğim durağı bulmak için de kullanabiliyordum mesela, uygulama içinde bindiğim otobüs hattını seçtikten sonra haritayı açıyor ve durakları takip ediyordum, ismini bildiğim ama yerini bilmediğim durağa gelince kimseye sormadan, rahatsız etmeden inip gideceğim yere gidebiliyordum. Eski sistem zaten dünyanın en teknolojik sistemlerinden biriydi ama birilerinin ihaleyi başkasına veresi gelmiş…

  Not: İhalenin yargı süreci bitmemiş olup bildiğim kadarıyla ihale yargıtay tarafından Kentkart firmasına iade edildi, ne olacaksa olacak ama derdi çeken yine biz…

 5. Neden hicbir yerden kentkart bakiyemi sorguluyamıyorum acilen giderilmesi gereken ciddi bi sorun

 6. Merhaba. Malesef degisen kart uygulamasi ile birlikte surekli sistem hatalari yasaniyor ve bir cok insan magdur oluyo. Sürekli dolum yapılamk istediğimiz zaman yükleme cihazları arızalı deniyo ve bakiyesi olmayan insanlar zor durumda kalıp ,şöförün insafına kalıyır. Bu nasıl bir uygulamdır allah aşkına bir önceki kart dolumlarımız ile tek bir sorun dahi yaşanmamışken. İzmir kart dolumlarında hep sorun oluyo malesef. Şu anda bulunduğum otobüste bile 15 kişi arızalı denerek dolum yapamamış yolcular var. Eğer söz konusu halka hizmetse lütfen hizmet şeklinizi gözden geçirin. Sık sık yaşanan bu hatalara bir çözüm bulun lütfen.

 7. Merhaba kartıma internetten tl yükledim makbuzu falan geldi ama kartımda bakiye sorgulayınca yüklenmemiş olarak görünüyor.anlayamadım ne yapmalıyım?

  • Merhaba Emel hnm,

   08502776688 numaralı telefondan mesai saatleri içerisinde destek alabilirsiniz.

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?