Kentkart Bakiye Sorgulama ve İnternet Dolum

Kentkart Bakiye Sorgulama ve İnternet Dolum

35217
0
Kentkart Bakiye Sorgulama ve İnternet Dolum
Ortalama: 4
PAYLAŞ

KentkartTürkiye’nin bir çok büyükşehir belediyesinde kullanılan kentkart bakiye sorgulama ve internet üzerinden dolum hizmeti veriyor.

Yakın zamanda İzmir’de de başlayacak olan kentkart internet üzerinden dolum hizmeti şu an kentkartın kullanıldığı diğer illerde kullanılmaya devam ediyor. Bilgisayar ve cep telefonu üzerinden kredi kartı ile dolum yapılabilmesine olanak sağlanıyor. Kentkartınızda bakiye belli bir bakiye altında düştüğünde otomatik olarak bakiyenize yükleme yapılıyor. Böylelikle kentkart dolum merkezi aramanıza gerek kalmıyor. İzmir kentkart hizmetinde de belirttiğimiz üzere 2015 yılı içerisinde bu hizmetlere ulaşabileceksiniz.

Kentkart Bakiye Sorgulama

Kentkart İnternet Dolum

Kentkart Cep Sitesi

Kentkart Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bitmeyen Kentkart Nedir?

Bitmeyen Kentkart, “kentkart”ınızın bakiyesi limit altına (limit Kocaeli ili için 7 TL, diğer iller için 5 TL dir) her düştüğünde bakiyenizi otomatik olarak arttıran ön ödemeli bir uygulamadır. “Kentkart”ınıza dolum işlemi otobüslerde, “kentkart”ınızı okuyucuya gösterdiğiniz anda gerçekleşir. Anasayfada vereceğiniz (20TL’lik) otomatik ödeme talimatına istinaden, öncelikle kredi kartınızdan yapılan ilk tahsilat karşılığında “kentkart”ınıza 20TL yüklemeniz gerçekleşir. “kentkart”ın bakiyesi 10TL altına düştüğünde, bir sonraki yapılacak dolumunuza istinaden 20TL yükleme tutarı ön ödeme olarak kredi kartınızdan tahsil edilir. Bakiyeniz limit altına (limit Kocaeli ili için 7 TL, diğer iller için 5 TL dir) düştüğünde de, alınan ön ödeme tutarı olan 20TL “kentkart”ınıza otobüslerdeki validatörler aracılığı ile yüklenir.

Bitmeyen Kentkart’a Nasıl Sahip Olurum?

Bitmeyen kentkart’a sahip olmak için, sadece kullanmış olduğunuz “kentkart”ınıza , bu karta bayiden dolum yaptığınızda size verilen bir dolum makbuzuna ve geçerli ve aktif olan bir kredi kartına ihtiyacınız vardır. Anasayfada yer alan “Internet Dolum & Bitmeyen kentkart” linkini tıklayarak “Bitmeyen kentkart Talimatı” vermeniz gerekir. “Bitmeyen Kentkart Talimatı”nı verebilmek için, geçerli ve aktif olan bir kredi kartına ihtiyacınız vardır. Kredi kartınız ile “kentkart”ınızı eşleştirerek bitmeyen “kentkart”a sahip olabilirsiniz. Bu işlemi bir kere yapmanız yeterlidir. İşlem başarı ile gerçekleştikten 1 saat kadar sonra, bilgi validatörlere aktarılır ve otobüste “kentkart”ınızı validatöre gösterdiğinizde 20.-TL otomatik olarak “kentkart”ınıza yüklenir. Lütfen Bitmeyen Kentkart tanımlayacağınız kentkartınızın daha önce en az 1 kere bayiden doldurulmuş olmasına dikkat ediniz.

Bitmeyen Kentkart’ımı Kaybedersem Ne Yapmalıyım?

Bitmeyen Kentkart’ınız kaybolduğunda ya da çalındığında, sisteme üye girişi yaparak soldaki menu’den “Bitmeyen Kentkartımı Kaybettim” linkine tıklayınız. Bu sekmeden Bitmeyen Kentkartınızı tamamen kullanıma kapatabilirsiniz. ANCAK bu işlem kentkartınızı geri dönüşü olmaksızın kullanıma kapatır. İşlemden sonra Bitmeyen Kentkartınız “kentkart” özelliğini de kaybeder ve hiçbir şekilde otobüslerde kullanılamaz hale gelir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur. İşlemden sonra kentkartınızın yaşamı sonlanmış olur. Bu aşamadan sonra mail yolu ile bize ulaşıp, size göndereceğimiz dilekçeyi ilgili birime fakslamanız istenecektir. İşlemi gerçekleştirmek için listeden Bitmeyen Kentkartınızı seçmeniz yeterlidir. Bitmeyen Kentkart tanımlaması sırasında belirtmiş olduğunuz cep telefonuna SMS ile tek kullanımlık onay kodu gönderilecektir. İşlemi sonlandırmak için SMS ile gelen onay kodunu sisteme girmeniz gerekmektedir. EĞER Bitmeyen Kentkartınızı kaybettiyseniz ve kartınızı tamamen iptal etmek istemiyor SADECE Bitmeyen Kentkart özelliğini kapatmak istiyorsanız kredikartı ile kentkartınızın ilişkilendirilmesi esnasında size verilen referans kodunuz (referans kodunuzu kaybettiyseniz kart numaranız ya da mail adresiniz) ile birlikte bize ulaşmanız yeterlidir. Kartınız anında kullanıma kapatılır. Bu sayede maddi olarak hiçbir zarar görmezsiniz. Ardından vereceğiniz dilekçe ile bankadan kredi kartınız ile kentkartınızın ilişkilendirmesi iptal edilir.

Bitmeyen Kentkart’ımı Nasıl İptal Ederim?

Kentkartınızın Bitmeyen Kentkart özelliğini iptal etmek (kapatmak) istiyorsanız kredi kartı ile kentkartınızın ilişkilendirilmesi esnasında size verilen referans kodunuz (referans kodunuzu kaybettiyseniz kart numaranız ya da mail adresiniz) ile birlikte bize bize mail göndererek ulaşmanız yeterlidir. Mailinizde “kentkart”ınızın Bitmeyen Kentkart özelliğini kapatmak istediğinizi belirttiğinizde size bir dilekçe örneği gönderilir. Bu dilekçeyi yine size bildirilen faks numarasına ilgili belgelerle beraber fakslamanız gerekmektedir. Belgeleriniz ulaştığında dolumu gerçekleşmemiş bir ödemeniz varsa kartınıza yüklenir ve/veya kredi kartınıza iade edilir ve kredi kartınız ile kentkartınızın ilişkilendirmesi iptal edilir.

Bitmeyen Kentkart Hizmet Bedelini Ne Zaman Öderim?

Bitmeyen kentkart’ınız limit altına (limit Kocaeli ili için 7 TL, diğer iller için 5 TL dir) düştüğünde yapılan 20TL değerindeki yükleme, bitmeyen kentkart dolumu anlamına gelir. O ay içerisinde kartınız limit altına düşmemiş ise yani bitmeyen kentkart dolumu yapılmadığı taktirde, hizmet bedeli kesinlikle alınmaz. Tatil aylarında başka şehirde olmanız durumunda, kartınıza dolum yapılmadığı taktirde hiçbir şekilde hizmet bedeli ödemezsiniz. Ay içerisinde bitmeyen kentkart dolumu ya da dolumları gerçekleştirmişseniz, gerçekleşen dolum sayısından bağımsız olarak o ay için 1TL hizmet bedeli ödemiş olursunuz.

Bitmeyen Kentkart Telefon Numarası Değişikliği Nedir?

Bitmeyen Kentkart tanımlaması esnasında belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarası sisteme kaydedilir ve gerekli olduğu durumlarda bu numaradan size ulaşılır. Eğer tanımlama esnasında belirtmiş olduğunuz numarayı değiştirmek istiyorsanız sisteme üye girişi yaparak soldaki menu’den “Bitmeyen Kentkart Telefon Numarası Değiştir” linkine tıklayınız. Yeni telefon numaranızı girdiğinizde, belirtmiş olduğunuz telefona SMS ile tek kullanımlık onay kodu gönderilecektir. İşlemi sonlandırmak için SMS ile gelen onay kodunu sisteme girmeniz gerekmektedir.

İnternet Dolum Sözleşmesi

İnternet Dolum Nedir?

İnternet dolum, kredi kartınızdan “kentkart”ınıza yükleme yapmak anlamına gelir. 10TL değerindeki yükleme için 10.5 TL kredi kartınızdan çekilir. İşlem esnasında alınan 0.5 TL hizmet bedelidir. 10 TL yükleme, işlem gerçekleştirildikten sonraki ilk otobüse binişte yapılır.

Nasıl İnternet Dolum Yapabilirim?

İnternet’ten “kentkart” yüklemesi yapabilmek için, anasayfada yer alan “Internet Dolum & Bitmeyen Kentkart” linkini tıkladıktan sonra, gelen ekranın altında ki “Internet Dolum Talimatı”na girerek yükleme miktarını, yükleme tipini (öğrenci/tam) ve kredi kartından yükleme yapılmak istenilen miktarı belirtmeniz gerekmektedir. Bu işlem gerçekleştikten 1 saat kadar sonra, ilk otobüse binip, “kentkart”ınızı okuyucuya gösterdiğiniz anda, “kentkart”ınıza yükleme yapılır ve işlem biter. Lütfen internet dolum yapacağınız kentkartınızın daha önce en az 1 kere bayiden doldurulmuş olmasına dikkat ediniz.

İnternet Dolum & Bitmeyen Kentkart’ın Avantajları Nelerdir?

Bu uygulama ile “kentkart”ınıza bakiye yüklemek için artık yükleme bayii aramanıza ve gitmenize dolayısıyla zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Bakiyeniz hiçbir zaman yetersiz uyarısı vermez. Okulda, evde, işte, kısaca bilgisayarın olduğu her yerden ve hatta cep telefonlarınızdan bile kentkartınıza yükleme yapabilirsiniz. Bu sayede sadece kendinize değil aile fertlerinizin “kentkart”larına da yükleme tanımlayabilirsiniz.

Kart Numarası, Alias Numarası ve RCC Kodu Nedir?

Kentkart Makbuz Örneği

Kart Numarası kartınıza özel olan ve sadece dolum makbuzunda yeralan 16 basamaklı sayıdır. Yukarıdaki makbuz üzerinde mor ile işaretlenmiştir. Alias Numarası, hem kentkartınızın üzerinde hem de dolum makbuzunuzda yazan 11 basamaklı sayıdır. Yukarıdaki makbuz üzerinde yeşil ile işaretlenmiştir. RCC kodu dolum makbuzu üzerindeki “RCC kodu” yazan yerde belirtilir ve kart onaylanmasında kullanılır. Yukarıdaki makbuz üzerinde mavi ile işaretlenmiştir.

İlişkiledirilmiş Kart Sözleşmesi

İlişkilendirilmiş Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Değiştirme

Bitmeyen Kentkart özelliği tanımlarken vermiş olduğunuz kredi kartınızın süresi dolup son kullanma tarihi değişirse, kentkartınızın bitmeyen kentkart özelliğini kaldırmadan, son kullanma tarihi yenilenmiş olan kredi kartınızla ilişkilendirebilirsiniz. Bu işlem için sisteme, Bitmeyen Kentkart talimatı verdiğiniz esnada kullandığınız e-mail adresiniz ile üye girişi yapıp (henüz üye değilseniz üye olmanız gerekmektedir. Üyelik için Üye Giriş/Kayıt sayfasını ziyaret ediniz) “Bitmeyen Kentkart Kredi Kartı Değiştir” kısımından “Son Kullanma Tarihi Değiştir” seçeneğini işaretleyerek bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra hala problem yaşıyorsanız ya da işlemin gerçekleşmesi esnasında bir sorun yaşadıysanız lütfen bize mail adresinden ulaşarak irtibata geçiniz. Lütfen güvenliğiniz için KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZİ E-MAIL İLE PAYLAŞMAYINIZ.

İlişkilendirilmiş Kredi Kartı Değiştirme

Bitmeyen Kentkart özelliği tanımlarken vermiş olduğunuz kredi kartınız değişirse, kentkartınızın bitmeyen kentkart özelliğini kaldırmadan, yeni kartınızla ilişkilendirebilirsiniz. Bu işlem için sisteme, Bitmeyen Kentkart talimatı verdiğiniz esnada kullandığınız e-mail adresiniz ile üye girişi yapıp (henüz üye değilseniz üye olmanız gerekmektedir. Üyelik için Üye Giriş/Kayıt sayfasını ziyaret ediniz) “Bitmeyen Kentkart Kredi Kartı Değiştir” kısımından “Kredi Kartını Değiştir” seçeneğini işaretleyerek bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem eski kredi kartı bilgilerinizi de istemektedir. Eski kredi kartı inaktif hale gelmeden yenisi tanımlansa da kullanılamaz. Eski kredi kartı numaranızı hatırlamıyorsanız, lütfen e-mail ile iletişime geçerek durumu bildiriniz. Sizlere neler yapmanız gerektiği bildirilecektir. İşlemlerden sonra hala problem yaşıyorsanız ya da işlemin gerçekleşmesi esnasında bir sorun yaşadıysanız lütfen bize mail adresinden ulaşarak irtibata geçiniz. Lütfen güvenliğiniz için KREDİ KARTI BİLGİLERİNİZİ E-MAIL İLE PAYLAŞMAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2015 başlıklı makalemizde 2015 kış saati, kış saati uygulaması ve kış saati uygulaması 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

kentkart bakiye sorgulama, kent kart sorgulama, kentkart sorgulama, kent kart bakiye sorgulama, kentkart bakiye, kocaeli kent kart bakiye sorgulama, kocaeli kent kart sorgulama, kentkart bakiye sorgulama kocaeli, izmir kentkart bakiye sorgulama, kentkart sorgulama kocaeli

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?