Kotalı İnternet Geri Geliyor

Kotalı İnternet Geri Geliyor

68
0
PAYLAŞ

1 Mayıs 2017 tarihinde BTK kararıyla beraber Adil Kullanım Noktası (AKN) ile ilgili iyileştirmeye yönelik düzenlemeye Superonline ve Türksat Kablo tarafından rekabet önleyici tarifeler çıkarıldı.

Biliyorsunuz ki AKN sınırını geçen kullanıcı 3 Mbit/s hız ile kullanmaya devam ediyordu. Ve, bu sunulan hizmet Sınırsız ismi ile satışa sunuluyordu.

BTK, yapılan çalışmalar sonrası 1 Mayıs 2017 tarihinde AKN sonrası hız düşümlerini kullanıcıların internet hızlarına göre farklı hızlara düşümünü sağladı. Ayrıca, 02:00 – 08:00 saatleri arasında da kullanıcılar hiç bir kısıta girmeden kullandıkları hızda internetini kullanabilecek ve AKN kotasından sayılmayacaktı.

KOTALI İNTERNET GERİ GELDİ

İşte, bu tarihe yaklaşırken internet servis sağlayıcıları yaptıkları yeni düzenlemeyle beraber BTK kararını bir kenara bırakarak son tüketiciyi zora sokacak yeni tarifeleri yürürlüğe koyuyor ve tüm kullanıcılarını ZORUNLU şekilde bu tarifelere geçiriyor.

Superonline ve Türksat Kablo tarafından açıklanan yeni tarifelerde AKN sonrası hız düşümünü bırakın, AKN sonrası her kullanılacak GB sonrası ayrıca ücretlendirmeye tabi tutulacak.

Yani, cep telefonlarında kullanılan kotalı tarifeler bu iki firma tarafından tekrar ev internetimize geri geliyor.

Günümüz teknolojisi gelişirken ISS’lerin daha çok nasıl para kazanırım düşüncesindeki bu yaptırımları kullanıcılar tarafından şimdiden tepkiyle karşılaştı ve bakalım ilerleyen günler ne gösterecek.

Bir önceki yazımız olan Android 7.1.1 Nougat Güncellemesi Yayında başlıklı makalemizde android 7, android 7 nougat ve android 7.1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?