Microsoft Edge Hızlandırma

Microsoft Edge Hızlandırma

309
0
PAYLAŞ

microsoft edge

Sizde Microsoft’un web tarayıcısını kullanıyorsanız bu ipucumuz ile daha hızlı kullanabilirsiniz.

Microsoft’un Windows 10 için özel hazırladığı web tarayıcısı Microsoft Edge hızıyla rakip tarayıcıları zorluyor. Ortaya çıkan beta aşamasındaki bir özelliği ise web tarayıcısının sayfaları yükleme hızını yüzde 40’a kadar artırabiliyor.

TCP Fast Open adı verilen bu işlevde ulaşmaya çalıştığınız karşıdaki sunucu destekliyorsa hissedilir bir hız artışı sağlanabiliyor. Bu işlev Chrome’un mobil sürümünde bulunuyor. Ancak Microsoft, bu özelliği masaüstüne de taşımış bulunuyor.

TCP Fast Open, tarayıcının handshake işlemini beklemesini atladığı için veri gönderimini çok daha çabuk başlatabiliyor. Bu yüzden Microsoft Edge, yükleme sürelerini 300-500 milisaniye civarında hızlandırabiliyor.

Microsoft Edge Hızlandırma

Bu özelliği etkinleştirmek için Microsoft Edge’in Ayarlar menüsünü açın ve sayfanın sonunda “EdgeHTML 14.14361” veya daha yeni bir sürüm yazıyorsa adres çubuğuna about:flags yazın ve Enter’a basın. Networking altında “Enable TCP Fast Open” üzerine tıklayın ve Edge’i baştan başlatmanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Kep 365 ile Kayıtlı E-posta Kullanımı Çok Kolay başlıklı makalemizde kep 365, microsoft ve microsoft kobi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?