One Life (1 Canınız Var)

One Life (1 Canınız Var)

19
0
PAYLAŞ

one life

Bir kere öldüğünüzde hesabınızın kilitleneceği, gerçek anlamda tek hakkınız olan One Life Steam Greenlight’ta oy bekliyor.

Sınırlı sayıda oyuncuyu kabul edecek One Life’ta öldüğünüz zaman oyun size sonsuza kadar kapanacak. Oyunun diğer özelliklerinden biri, oyuncuların “yendikleri” düşmanlarına istediklerini yapabilmesi. Yani biri sizi vurduğunda bu direkt olarak öldüğünüz anlamına gelmiyor, daha kötü şeyler başınıza gelebilecek.

“Affet, aşağıla, işini bitir, her şeyini al; sizin seçeneğiniz… Yine aynı kişinin hayatını mı kurtardınız? Esir olarak yanınıza alın ve sizin için çalıştırın. Tekrar özgür olabilmek için her şeyi yapacaktır. Başka hiçbir oyun size insanların üstünde sahip olduğunuz gücü böylesine hissettiremez.”

Oyun için yayımlanan videoda oyuncuların sesle ve yazıyla iletişim kurabileceği belirtiliyor. Yani kaderi sizin elinizde olanların yalvarmalarını kendi ağızlarından duyabileceksiniz. Ayrıca videoda gösterildiği üzere düşmanlarınızın üzerine dijital olarak işeyebiliyorsunuz.

Çoklu oyuncu FPS türünde olan oyun, aynı zamanda Rust gibi hayatta kalma oyunlarındaki craft, güvenli bölge kurma gibi mekaniklere de sahip. Oynaması ücretsiz olmayacağı duyurulan oyunun fiyatı ise oldukça ucuz, sadece 10$. Ki sadece bir kere ölme hakkınız olduğunu düşünürseniz, gayet doğal.

Call of Duty 2’yi internet üstünden oynadığım yıllarda “Abi acaba sadece bir kere öldüğümüz bir FPS oyunu olsa nasıl olurdu” sorusu kafama uzun süre takılmıştı. Fakat tutmayacağını düşündüğümden pek de bu yönde bir atılım atmadım. Ha zaten ortaya bir oyun çıkaracak kadar bilgim yoktu, ama bir firmanın aklıma gelen ve merak ettiğim mekaniklere sahip bir oyun geliştiriyor olması oldukça hoşuma gitti. Eğer siz de One Life’ı desteklemek istiyorsanız, buradan oyunun Steam Greenlight sayfasına giderek oyunun Steam’de görmek istediğinize dair oy verebilirsiniz.

Kaynak: IGN

Bir önceki yazımız olan H1Z1'e Yeni Bir Güncelleme Geliyor başlıklı makalemizde h1z1 güncelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?