OPET OTOFİLO (Filo Yönetiminde Bir İlk)

OPET OTOFİLO (Filo Yönetiminde Bir İlk)

31
0
PAYLAŞ

opet

Sektörünün müşteri memnuniyeti lideri OPET ve Türkiye’nin Dijital Dönüşüm lideri Vodafone işbirliği ile akaryakıt sektörüne özel bir uygulama geliştirildi. OTOFİLO adını taşıyan bu uygulama ile OPET, müşterilerinin filo araçlarının filo yönetimini de yapacak. OTOFİLO’da ilk etapta, filo araçlarının yakıt ve konum detayı ile araca ait kullanım detayları tek ekran üzerinden entegre bir şekilde takip ediliyor.

OPET ve Vodafone; şirket filo taşıtlarının istasyonlarda nakit para ödemeden yakıt almalarını sağlayan, dolum ve taşıtın kilometresi gibi bilgileri elektronik ortamda müşteriye ulaştıran Otobil sistemini bir üst seviyeye taşıyarak yeni bir projeye imza atıyor. “OTOFİLO Filo Yönetim Sistemi” ile OPET müşterileri filo araçlarının yönetimlerini, yakıt dolum ve tüketim bilgilerini, taşıt kilometresini ve coğrafi konum bilgilerini tek ekrandan izleyebiliyor.

Aynı ekranda iki farklı raporlama

“OTOFİLO Filo Yönetim Sistemi” kullanıcıları www.opet.com.tr adresinde bir yandan araçlarının akaryakıt tüketim raporlarını inceleyip akaryakıt ikmalini gerçekleştirirken, bir yandan da coğrafi konumlarını görerek sistem üzerinden gerekli yönlendirmeleri yapabiliyor. Filo yönetimini önemli ölçüde kolaylaştıran OTOFİLO sistemi, “akaryakıt tüketim” ve “araç coğrafi konum” olmak üzere iki farklı raporlamayı aynı ekranda takip etme olanağı vermesi nedeniyle alanında bir ilk olma özelliği taşıyor.

NEDEN OTOFİLO?

Tek platformda takip imkanı: FİLO yönetimi (araç takip, araç bakım, araçlara dair vergi ödeme takibi kiralama hizmetleri,asistan hizmetleri,vb filoya ait yönetim hizmetleri danışmanlığı) ve OTOBİL’e (yakıt takip) ait tüm verilere kolaylıkla erişim ve takip imkanı sağlar. Araçlar, Otofilo ile dijital haritalandırma sistemi kullanılarak, sokak-uydu fotoğrafı bazlı haritalar üzerinden takip edilir.

  • Yakıt ve zaman tasarrufu sunar.
  • Personel sürüş analizini gerçekleştirir.
  • Araçları kullanan personel, şoför takibi, performans değerlendirme ve buna bağlı sigorta, bakım maliyetlerinde düşüş sağlanır.
  • Araç ve sürücü güvenliğini artırır.
  • Anında bilgi alımı ve maliyet takibi üst noktadadır.
  • Filo yönetimi için kullanılacak personelden tasarruf sağlar.

Bir önceki yazımız olan Yeni Kimlik Kartı Başvurusu, Özellikleri ve Tüm Detayları başlıklı makalemizde kayıp kimlik ücreti, yeni doğan kimlik ve yeni kimlik başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?