Ramazan Ayında Hava Nasıl Olacak?

Ramazan Ayında Hava Nasıl Olacak?

5
0
PAYLAŞ

hava durumu

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ramazan ayının ilk günlerinde hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olmasını beklediklerini, Haziran ayının ikinci yarısında ise, uzun vadeli tahmin verilerine göre hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve Haziran ayı ortalamalarının 1-3 derece üzerinde seyredeceğini söyledi.

Hava sıcaklığının Akdeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu’nun güneyi ile Doğu Anadolu’nun batısında mevsim normallerinin 1-2 derece; diğer yerlerde 0,5-1 derece üzerinde seyredeceğini tahmin ettiklerini dile getiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu yağışın ise yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceğini öngördüklerini kaydetti.

Özellikle Ramazanın ilk haftasına ilişkin tahminleri ayrıntılarıyla açıklayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu şöyle konuştu:

“Mayıs ayında mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, haziran ayının ilk günlerinde artarak, yurdumuzun batısında mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde, doğusunda ise mevsim normalleri civarında seyrediyor.

Hava sıcaklıklarının ramazan ayının ilk haftasında Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağı bekleniyor. Tahmin haritalarında görüldüğü gibi yurdumuz ramazan ayına serin havanın etkisinde giriyor.

Haziran ayının ikinci yarısında ise, uzun vadeli tahmin verilerine göre hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve haziran ayı ortalamalarının 1-3 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor.”

“Vatandaşlarımız Hem Kendilerine Hem de Ormanlarımıza Dikkat Etsinler”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aşırı sıcakların yaşanacağı bölgelerde vatandaşları sağlığına dikkat etmeleri hususunda ikaz ederek şunları söyledi:

“Özellikle güneş ışınlarının dik geldiği 10.00 – 16.00 saatleri arasında, yüksek sıcaklığa karşı hassasiyeti olan, kronik hastalığı bulunanlar, yaşlılar, çocuklar, engelliler ve hamilelerin güneşte kalma süresini en aza indirmesi ve koruyucu tedbirleri alması gerekiyor. Ayrıca, yüksek sıcaklıkların yaşandığı günlerde meydana gelebilecek orman yangın riskine karşı vatandaşlarımızdan gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.”

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yarın idrak edeceğimiz Ramazan ayının bütün Müslüman alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekişmesine vesile olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş Şampiyonluk Kutlaması Canlı Yayın (Vodafone Arena) başlıklı makalemizde beşiktaş canlı yayın, beşiktaş şampiyonluk kutlaması ve şampiynluk kutlaması canlı yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?