Samsung Galaxy Note 7 Kullananlara Para İadesi

Samsung Galaxy Note 7 Kullananlara Para İadesi

21
0
PAYLAŞ

samsung galaxy note 7

Samsung Galaxy Note 7 kullanan kullanıcıların yaşadığı batarya sorunu nedeniyle pil değişimi için tüm dünyadaki ürünlerini geri çağırmıştı.

Samsung Türkiye ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yapılan görüşmelerde Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 7 kullanan kullanıcılar için bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre bu telefonu alanlar Türkiye’deki satın aldıkları satış noktasından iade yaparak parasını geri alabilir yada ileri tarihte yenisiyle değiştirebilir.

İşte yapılan açıklama;

Yazılı ve görsel medyada yer alan Samsung marka Galaxy Note7 model mobil haberleşme
cihazlarındaki pil kaynaklı soruna ilişkin, ilgili şirket küresel çapta satışı gerçekleşen Galaxy Note7 model cihazların bazı numunelerinde tüketici şikâyetleri oluştuğunu, ancak Ülkemizde herhangi bir şikâyet ya da mağduriyetin yaşanmadığını beyan etmiştir.

Elektronik haberleşme sektöründe kullanılan cihazların piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin ilgili mevzuat kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından süreç yakından takip edilmektedir. Galaxy Note7’de kullanılan cihaz pilinden kaynaklı sorun ile ilgili ülkemizde şu ana kadar olumsuz bir vaka raporlanmamıştır. Konu ile ilgili inceleme devam etmektedir.

Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note7 cihazlarının Ülkemizdeki kullanıcılarına 03.09.2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisi ile değişim seçeneklerini uygulayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Bir önceki yazımız olan Turkcell'den Meydanlarda Ücretsiz Fiber WiFi başlıklı makalemizde acil iletişim paketi, fiber wifi ve turkcell hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?