SGK Rapor Parası Sorgulama, Hesaplama ve Yattımı Sorgula

SGK Rapor Parası Sorgulama, Hesaplama ve Yattımı Sorgula

4847
1
SGK Rapor Parası Sorgulama, Hesaplama ve Yattımı Sorgula
Ortalama: 3.5
PAYLAŞ

rapor parası

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortaları Yasasının alakalı maddeleri uyarınca 3 çeşit Sosyal güvenlik kurumu rapor parası (geçici iş göremezlik ödeneği) vardır.

Rapor Parası Nasıl Alınır

Şayet sigortalı çalışan işyerinde bir kaza geçirdi ise veyahut bir meslek hastalığından dolayı rapor aldı ise Sosyal güvenlik kurumu rapor parası halk arasında yaygın denilen isimi ile rapor parası, istirahat parası alabilir. Diğerinde ise rastgele bir rahatsızlığı hasebiyle sigortalı rapor almış ise rapor alım tarihinden önce üç ay (doksan gün) prim ödenmiş olması koşuluyla ve raporun üçüncü gününden başlayarak rapor parası alabilir. Bir ötekisi de, bayan çalışanın doğum gerçekleştirmesi nihayetinde doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra ki 8 hafta çoklu gebeliklerde ise doğumdan önce 10 haftada çalışmadığı her gün için Sosyal güvenlik kurumu rapor parası ödenir. Ancak sigortalı bayan çalışanın doğumdan evvelki üç ay başka bir deyişle doksan gün düzenli prim ödemiş olma koşulu aranır. Sosyal Güvenlik Kurumu, geçici iş göremezlik ödeneği ayakta rehabilitasyonlar da ve yatarak rehabilitasyonlar da değişik hesaplanmaktadır.

Rapor Parası Nezaman Yatar

Rapor parası yattımı sorularına karşılık artık kafanız karışmayacak. Rapor parası işverenin Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirimi yapmasının ardından 2 hafta içerisinde sizin adınıza Ziraat Bankası’na yatırılmaktadır. Yatırıldımı yatırılmadımı aşağıdaki ziraat bankası rapor parası sorgulama kısmından öğrenebilirsiniz.

Rapor Parası Sorgula

Rapor Parası Almak İçin Gerekli Evraklar

Rapor parası almak için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir ve evrakların en kısa sürede işverene ulaştırılması lazım.

  • İşinizi yapamama veya sağlığınızı önemli derecede etkileyen sağlık sorunlarından dolayı sağlık kurumlarından alınan İş Görmezlik Raporu yeterlidir.

Rapor Parası Hesaplama

Bir önceki yazımız olan 2015 Güncel Elektrik Tarifeleri ve Gündüz, Puant, Gece Saatleri başlıklı makalemizde elektrik fiyatları, elektrik gece tarifesi ve elektrik tarifeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

rapor parasi yattimi, ziraat bankası rapor parası sorgulama, rapor parası sorgulama telefon numarası, rapor parası sorgulama, rapor parası telefonla sorgulama, rapor parası sorgulama tc ile, rapor parası sorgulama telefon, ssk rapor parası sorgulama telefon, ssk rapor parası sorgulama ziraat, rapor parası öğrenme telefon

Yorumlar

1 YORUM

  1. Sgk rapor parsi sorgulamaya giremiyorum lkayitli s gorememezlik bilhiniz bulunmuyor veya wep adresi yok diyor lutfen

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?