Tetra Brik Aseptic Edge

Tetra Brik Aseptic Edge

6
0
PAYLAŞ

tetra pak brik aseptic edge

Tetra Pak’ın Türkiye’de ilk kez kullanıma sunduğu Tetra Brik Aseptic 1000 Edge hammadde kullanımını en aza indirerek, üreticiler için önemli maliyet avantajları sağlıyor.

Gıda işleme ve paketleme çözümlerinde dünya lideri olan Tetra Pak’ın Tetra Brik Aseptic 1000 Edge karton ambalajı, güçlü tasarımı ve en yeni teknolojilerin birleşimiyle artık Türkiye’de. Tetra Brik Aseptic 1000 Edge, uzun ömürlü içecek üreticilerine, günümüzün rekabetçi pazarlarında ihtiyaç duyduğu kullanım rahatlığı, düşük maliyet ve dayanıklı istifleme avantajları sağlıyor.

Tetra Brik Aseptic Edge

Dünyada en fazla tercih edilen karton ambalajlardan biri olan Tetra Brik Aseptic 1000 Edge, büyük hacimli üreticilere; süt, zenginleştirilmiş ve aromalı süt, soya içecekleri, meyve suları, nektarlar, gazsız içecekler ve şaraplar gibi uzun raf ömrüne sahip içeceklerin oda sıcaklığında ve koruyucu maddeye ihtiyaç duymadan dağıtımı için de maliyet açısından rekabetçi bir fırsat oluşturuyor.

En güncel kapak teknolojisine sahip olan yeni ambalaj Tetra Brik Aseptic 1000 Edge’in temel bir özelliği de hammadde kullanımını en aza indirmesi… Bunu ise kalıplama esnasında boynun zeminini paketleme malzemesine mümkün olduğunca yatay biçimde konuşlandırarak gerçekleştiriyor – önceleri doğrudan enjeksiyonla kalıplama konseptini (DIMC) kullanarak yalnızca sade süt ürünleri için uygulanabiliyordu.

Ancak, DIMC ve ön laminasyonlu delik (PLH) teknolojilerinin endüstride ilk kez kombine edilmesiyle, Tetra Pak bu düşük maliyetli kapak teknolojisini uzun ömürlü ürün dağıtımında çok daha geniş bir ürün kategorisi çeşidi için kullanılabilir hale getirdi.

Tetra Brik Aseptic 1000 Edge’in eğimli üst bölümü ve LightCap 30 kapağın konumu, alan kullanımı açısından verimli bir depolamaya da olanak tanıyor. Bir palete 720 adet SlimCap’a sahip Tetra Brik Aseptic ambalajı yerleştirilebilirken, bu sayı Tetra Brik Aseptic 1000 Edge’de 750’ye çıkıyor (yüzde 4 oranında bir artış söz konusu). Aynı zamanda taşıma esnasında daha az üründe hasar oluşacağı anlamına da geliyor.

Marka vurgusu ve tüketici rahatlığı ön planda

Tetra Brik Aseptic 1000 Edge, eğimli üst bölümü ve 30 mm’lik geniş kapağıyla geniş kapak çapıyla tüketici nezdinde dikkat çeken, farklı bir biçim sunuyor ve market rafına tümüyle yeni bir görünüm kazandırıyor.

Daha büyük olan eğimli üst bölümü, ürünü tüketiciler için tümüyle görülür hale getiriyor ve dikkati büyük boyutlu kapağa yönelterek ilave marka vurgusu ve mesaj verme olanağı yaratıyor. Markanın rafta müşteri tarafından fark edilme olasılığını artırıyor.

Ambalaj, her yaştan tüketicinin ihtiyaçlarına karşılık vermek için tasarlanmış bir dizi iyileştirme de getiriyor. Eğimli üst bölüm kapağın daha rahat kavranmasına ve açılmasına olanak sağlıyor. 30 mm’lik geniş kapağı sayesinde dökme işlemi daha kolaylaşıyor.

Çevresel etkiyi düşürüyor

Tetra Brik Aseptic 1000 Edge çevresel etkiyi de düşürüyor. Avantaj sağlayan bu özellikle palet sayısındaki azalmadan kaynaklanıyor ve bu sayede taşıma kaynaklı CO2 emisyonları da düşüyor.

Önerilen üst kapaklı dağıtım ünitesine sahip yüksek tepsi, StreamCap’li Tetra Brik Aseptic 1000 Square’e göre yüzde 36 daha az ikincil paketleme malzemesi kullanıyor.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Yapılmaması Gereken 10 Şey başlıklı makalemizde gebelikte yapılmaması gerekenler, hamilelikte yapılmaması gereken şeyler ve hamilelikte yapılmaması gerekenler hareketler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?