Turkcell Mobil İnternette Hızını Üçe Katladı

Turkcell Mobil İnternette Hızını Üçe Katladı

123
0
PAYLAŞ

turkcell

Turkcell, şebekesini Üç Taşıyıcılı (Triple Carrier) mobil internet teknolojisiyle uyumlu hale getirerek mobil internet hızını 63,3 Megabit şebekesinde desteklemeye başladı.

Dünyanın en hızlı 3G’sini sunan Üç Taşıyıcılı mobil internet teknolojisi ile 63,3 Megabit’e varan veri indirme hızı yeteneği Türkiye’nin 81 ilinde Turkcell şebekesine entegre edildi. 2009’da 3G ile başlayan 21 Megabit hızlarını müşterisine deneyimleten Turkcell, 2011 yılında bu hızı ikiye katlayan Çift Taşıyıcı (Dual Carrier) teknolojisi ile hızını 42 Megabit’e yükseltmişti.

Turkcell, şimdi de Üç Taşıyıcılı mobil internet teknolojisi ile mobil internet hızını 63,3 Megabit şebekesinde desteklemeye başladı. Aynı zamanda veri yükleme teknolojisinde de tek taşıyıcıdan çift taşıyıcıya yükseltme yapılarak veri yükleme hızlarında iki kat artış sağlandı ve 11,5 Megabit’e varan hızlara ulaşıldı.

Üç Taşıyıcılı mobil internet teknolojisi, şebekeye herhangi bir taşıyıcıdan erişen bir kullanıcıya diğer taşıyıcılardaki mevcut kaynakları daha verimli kullanma imkanı tanıyor. Böylece web sayfalarının açılış hızı, video dosyalarının veri indirme hızı gibi ölçütlerde önemli oranda iyileşme sağlanıyor. Turkcell, şebekesinde Çift Taşıyıcılı internet teknolojisi hizmetini de aynı anda sunmaya devam edecek.

Üç Taşıyıcılı (Triple Carrier) Mobil İnternet

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Turkcell takımı olarak en yeni teknolojileri Türkiye’nin en güçlü network altyapısını kullanarak müşterilerimizin ve tüm Türkiye’nin hizmetine sunuyoruz. Şimdi de 81 ildeki şebekemizi en hızlı 3G teknolojisini sunacak şekilde yapılandırdık” ifadelerini kullandı.

En hızlı mobil interneti sunmaya başladıklarını bildiren Ciliv, şöyle devam etti:

“En hızlı 3G’yi sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz, diğer taraftan 4G için çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı da son hızda sürdürüyoruz. Önümüzdeki dönemde de teknolojimizle, inovasyon gücümüzle ve üstün network’ümüzle müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Bir önceki yazımız olan Bu Virüse Dikkat: Chthonic başlıklı makalemizde chthonic ve virüs hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?