Turkcell VoWiFi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Turkcell VoWiFi Nedir, Nasıl Kullanılır?

35
0
PAYLAŞ

turkcell vowifi

1 Nisan’da hizmete giren 4.5G’nin getirdiği yüksek hız, birçok katma değerli servis ve yeni teknolojiyi de Turkcell müşterileriyle buluşturuyor. Turkcell şebekesinde kullanıma geçen en yeni teknoloji olan VoWIFI teknolojisi, fiziksel şartlar sebebiyle sinyal gücünün düşük olduğu mekanlarda dahi kesintisiz iletişimi sürdürmeye olanak tanıyor. Bu doğrultuda en yeni ve en yüksek ses kalitesini sunan teknolojiler de HD SES servisi altında Turkcell müşterilerine sunuluyor.

Turkcell, en yeni mobil iletişim teknolojilerini ilk kez müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. 4.5G’nin hizmete girmesiyle Turkcell müşterilerinin eriştiği yüksek hızın yanı sıra ses, video ve mesajlaşma için de çok daha kaliteli bir deneyim sunacak yeni teknolojiler Turkcell’in şebeke yetenekleri arasına ekleniyor.

Bodrum katları, kalın duvarlı yapılar gibi fiziki şartlar sebebiyle sinyal seviyesinin yetersiz kaldığı ortamlarda, uçaklarda veya yurt dışında Turkcell şebekesi üzerinden görüşme yapma imkanı veren VoWIFI teknolojisi Turkcell şebekesinde hizmete girdi.

VoWIFI Nedir?

4.5G aboneliğini gerçekleştirmiş ve VoWIFI uyumlu cihazları kullanan tüm Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği servis sayesinde Turkcell müşterileri kablosuz ağlar üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabilecek. Herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm Turkcell müşterilerinin uyumlu cihazlarla kullanabilecekleri servis, sinyal yetersizliği sebebiyle yaşanan şebeke erişim problemlerini en aza indirmeye imkan veriyor.

 

4.5G ile gelen yeni teknolojiler yüksek kalite, düşük gecikme süresi sunuyor.

Turkcell’in yüksek kalitede sesli ve görüntülü görüşme yapmak için sunduğu hizmetleri birleştiren HDSES servisi VoWIFI dışında VoLTE, ViLTE, SMSoIP teknolojilerini de çatısı altında barındırıyor.

VoLTE teknolojisi sayesinde ses kalitesi HD+ düzeyinde sunulurken, yapılan aramaların başlangıç süresi kısalıyor. Yani, bir cihazdan aynı 4.5G şebekesi üzerindeki bir başka cihaz arandığında, karşıdaki telefon 1 saniyeden az bir sürede çalmaya başlıyor.

4.5G ile birlikte gelen yeni teknolojilerden ViLTE (Video over LTE) ise HD kalitesinde görüntülü görüşme yapma seçeneği sunuyor. Özellikle video aramalar için garanti edilmiş bant genişliği ve dedike taşıyıcı yapısı sayesinde uyumlu cihazlarla kesintisiz HD video arama yapılabiliyor.

Yine Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği SMS over IP hizmeti sayesinde Turkcell müşterileri GSM erişimleri bulunmasa da, kablosuz internet bağlantısı üzerinden SMS gönderip alabiliyor.

Üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaksızın doğal cihaz ve şebeke yetenekleri üzerinden uyumlu cihazlarla yararlanabilen servise abone olmak için “HDSES” yazıp 2222’ye SMS atmak yeterli oluyor.

Bir önceki yazımız olan Google Duo başlıklı makalemizde google, google duo ve google duo android hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

YORUM YOK

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?